středa 6. srpna 2014

Jak změnit mínění o sobě

Také se ti někdy honí hlavou věty typu “nikdy nic neudělám pořádně, to nemůžu dělat, tohle mi nikdy moc nešlo, na to jsem úplně levá, na tohle nemám vzdělání, talent apod.” Všechno, co o sobě říkáš, je něco, čemu jsi uvěřila, co to říkali, když jsi byla malá, ať už doma, ve škole, ve sportovním či uměleckém kroužku.

Uvěřila jsi tomu, že nejsi dokonalá a nemáš žádnou nebo jen malou hodnotu. Když se ti podaří alespoň na chvilku vypnout tento vodopád myšlenek, ve svém nitru ucítíš, že těmto nesmyslům ani nevěříš. Ale jak tyto omezující a kritizující myšlenky zastavit? Užasnou formou je malování. Vracíš se ke své dětské přirozenosti a vypínáš tím právě tu část mozku, která tě stále hlídá a omezuje.

Mandala je obraz, který tě dokáže vtáhnout do sebe, právě do toho nitra, kde na tebe negativní myšlenky, negativní hodnocení sebe sama, nemají vliv. Můžeš tak alespoň chvilku (po čas vymalovávání) udržet myšlení v klidu a objevovat v sobě kreativitu a tvořivost, která je v každém z nás. A s pravidelným malováním zjistíš, že se ti objevená tvořivost odráží i v běžném životě. Přijdou neotřelé nápady, problémy řešíš s větším klidem, protože objevuješ tvořivá řešení. A to vše díky tomu, že na chvilku vypneš přemýšlení - takovou jednoduchou a hravou formou relaxace.
Pokud chceš změnit mínění o sobě, vyzkoušej Mandaly sebevědomí a uvidíš, že se za pár minut budeš cítit mnohem lépe.

Žádné komentáře:

Okomentovat