středa 6. srpna 2014

Čas před spaním - meditace pro děti


Trochu jiná vesmírná mise - Meditace pro děti vodnářského věku 

Některé děti lépe reagují na „modernější“ přístup k meditacím, kde se využívají obrazy vesmírných lodí a vnějšího vesmíru. Jenny Dentová, naše britská přítelkyně, napsala pro svého devítiletého syna následující meditaci, když zjistila, že na její obvyklé meditace s anděly a zahradami světla nereaguje. 

Čas: úsvit nového věku Místo: tichý koutek na Zemi Poslání: Dolétnout k nejjasnější šesticípé hvězdě Účel: přinést zpět na Zemi kouzelné léčivé světlo Boží, které se na této hvězdě nalézá 
Příprava na vesmírný let: 
Týdny a dny trpělivé práce…kdy se naše pozemské tělo učí tomu nejtěžšímu – disciplíně! Sedět v klidu, soustředit se jen na jednu věc (naprogramovat počítač, aby našel nejjasnější šesticípou hvězdu). 
Oblékání skafandru (světelného těla) Posaď se v tichém koutku… uvolni své pozemské tělo, ale seď rovně, aby tvá životně důležitá cesta do vesmírné lodi byla přímá a čistá (vyšší já). 
připojení dýchacího vybavení Začni pomalu, dýchej zhluboka, soustřeď se na to, že vdechuješ Boží světlo- magickou Boží pohonnou hmotu (která vypadá jako malinký plamen v srdci). 
Vstup do vesmírné lodi (zlatý kužel světla): Plameny jsou větší a větší… vejdi rovnou dovnitř. Jdi v bezpečí a jsi silný. 
Odpočítávání posledních minut do startu: Nastav v počítači správný kurz – místo určení: NEJJASNĚJŠÍ HVĚZDA… 
(představ si obrovskou hvězdu nad hlavou a velký paprsek světla, který se dotýká onoho malého plamínku…) 5…4…3…2…1…. START! 
Když vstupuješ do nebeského prostoru, rozezní se hudba. 
CESTA: S počítačem naprogramovaným tak, aby našel nejkratší cestu k nejjasnější HVĚZDĚ neztrácíš zbytečně čas. Vesmírná loď se nechce dostat mim kurz, do blízkosti divných temných planet ani se nechce dostat do vlivu zemské přitažlivosti. (Nehrozí zde žádné nebezpečí od vesmírných bytostí putujících Mléčnou dráhou). 
Místo určení: Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr… nahoru, nahoru za světlem.. Není tu nic než světlo…. Vše je světlo… vrrrrrrrrrrrrr, drum… Přistáváme.. Vše je světlo, Láska, radost… auuuuuuum Čas již není, jen věčnost… drummm 
POVOLÁN DO SLUŽBY: Píp, píp, píp… nebeský počítat připomíná účel této mise… světlo není jen pro tebe, je pro všechny na Zemi. 
Přepnout na laserové paprsky… Namířit je dolů na Zem. Sledujte, jak ten jasný proud světla zmizí v temnotě… Jeho světlo rozzáří lásku a naději v srdcích mnoha lidí… Mise splněna… mise splněna… 
Cesta domů Příležitost cestou domů navštívit některá nebeská místa – planetu nezvyklé krásy (věčná zahrada ducha), kde tě vítají přátelští obyvatelé (přátelé a milovaní lidé z tvého duchovního světa). 
Jeden obyvatel je velice blízký – Učitel, vesmírný instruktor. Vysvětluje ti úkol. Počítač je přeprogramován pro cestu zpět na Zem. Hvězda svítí v tvém srdci. Loď má nyní na palubě dostatek zázračné pohonné hmoty. Příručka hvězdné mise leží před vámi, 
Přistání Než opustíš vesmírnou loď, zkontroluj všechny ovládají prvky. Utěsni je ochranným světlem, Přečti a nauč se nazpaměť příručku, paměť mise vymaž. 

Příručka hvězdné mise (pro kosmonauty roku Vodnáře) 
Dětský astronaut (dítě světla) Postupujte tímto způsobem ve svém každodenním životě Je silné díky světlu (Magická síla Hvězdy je s ním neustále a vyzařuje z jeho srdce na všechny ostatní) Myslí nejdřív na druhé a pak sám na sebe Je ke všem laskavé a všechny miluje (i zvířata) A´t se stane cokoliv, je klidné a tiché (protože ví, že nebeský počítač nechybuje) A než něco řekne, pořádně si to rozmyslí. 

Po meditaci se zeptejte dětí na jejich zážitky nebo je nechte nakreslit, co viděly. Meditace může být něco, čeho se může účastnit celá rodina, aby díky všichni jasněji a plněji ucítili láskyplné rodinné pouto. 

Uvedená meditace je z této knihy od manželů Vissellových, kterou vydalo naše nakladatelství Bhakti a pro objednávky s touto knihou neplatíte poštovné.

Žádné komentáře:

Okomentovat